Warsztaty Profilaktyczne dla Uczniów Szkół Podstawowych w Rogoźnie – Zajęcia Pełne Nauki i Zabaw
W dniach 16-20 września 2024 roku uczniowie klas 5-8 ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Wydarzenie to było pełne różnorodnych zajęć, które łączyły edukację z dobrą zabawą.
Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w wielu interesujących zajęciach, które miały na celu rozwijanie ich umiejętności interpersonalnych, radzenie sobie ze stresem oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wśród tematów poruszanych podczas spotkań znalazły się m.in.:
- Profilaktyka uzależnień od komputera i Internetu – uczniowie dowiedzieli się, jak unikać pułapek cyfrowego świata i dbać o swoje zdrowie psychiczne.
- Rozwijanie umiejętności komunikacji – poprzez interaktywne ćwiczenia uczniowie uczyli się, jak skutecznie komunikować się z rówieśnikami i dorosłymi.
- Sport to zdrowie – zajęcia sportowe, które podkreślały znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia i samopoczucia.
- Trening twórczości – kreatywne warsztaty, które rozwijały wyobraźnię i umiejętności artystyczne uczniów.
- ABC dobrego wychowania i savoir-vivre – praktyczne lekcje dobrego zachowania i etykiety.
- Sztuka odmawiania i asertywność – uczniowie uczyli się, jak mówić "nie" w sposób uprzejmy, ale stanowczy.
- Radzenie sobie ze stresem – techniki i strategie pomagające w opanowaniu trudnych emocji.
- Profilaktyka agresji i przemocy – jak rozwiązywać konflikty i unikać agresywnych zachowań.
Jednym z ciekawszych punktów programu był mini kurs gotowania, podczas którego uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w kuchni. Przygotowali pyszne drożdżówki i ciastka na podwieczorek dla wszystkich uczestników.