28 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Żelazkowie odbyły się Gminne Mistrzostwa na Rolce Kolarskiej, które  polegały na trzy minutowej jeździe i pokonaniu w tym czasie jak najdłuższego dystansu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kolarskiego mierzącego dystans oraz prędkość jazdy.

27 marca 2023 roku  już po raz 29 odbył się Gminny Konkurs Plastyczny. Uczestnikami tego konkursy byli uczniowie klas pierwszych z terenu Gminy Żelazków. Tematem tegorocznej edycji była „ Wiosna wokół nas”.  Naszą szkołę reprezentowali : Wiktoria Chudzińska,  Igor Biskup, Piotr Ratajczyk, zwycięscy eliminacji szkolnych.

            27 marca uczniowie klas IV -VIII szkoły w Skarszewie wybrali się do Wrocławia, aby odwiedzić ogród zoologiczny. Tam wszyscy podziwiali  faunę i florę znanych i nieznanych  rejonów geograficznych.  Mieszkańcami wrocławskiego zoo są gady, płazy, ryby, ssaki, ptaki i małpy. Ciekawym miejscem oczywiście było Afrykarium, terrarium czy motylarnia, w której uczniowie czekali na motyle siadające na rękach i głowach.

23 marca  w auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbył się XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas 7-8 Szkół Podstawowych  Południowej Wielkopolski. Konkurs pokazał, iż uczniowie reprezentują bardzo wysoki poziom; należało rozwiązać test gramatyczno- leksykalny, napisać e-maila oraz wykazać się takimi umiejętnościami językowymi jak rozumienie ze słuchu i czytanie ze zrozumieniem. Nasze uczennice tzn.

Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

W dniu 3 marca nasi uczniowie brali udział w szkolnym etapie XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Klas 7-8 Szkół Podstawowych Południowej Wielkopolski. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru i zdobycie jak największej ilości punktów, aby zakwalifikować się do etapu powiatowego. Do etapu szkolnego zgłosiło się:

 16 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY 2023".

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 16 uczniowów z klas 2 -8.  Uczestnicy zmagali sie z zadniami w 4 kategoriach: Żaczek (kl.2), Maluch (kl.3 i 4), Beniamin(kl.5 i 6}, Kadet(kl.7i8}. Każdy uczestnik konkursu otzrzymał układanke przestrzenną.

Zakończyliśmy właśnie naszą kolejną akcję charytatywną – zbiórkę pieniędzy na rzecz rodzin uczniów szkół tureckich, poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, które w lutym tego roku miało miejsce w Turcji. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę. A w naszej szkole działo się wiele. Były sprzedawane pyszne muffinki i apetyczne tosty:) Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się uzbierać 865 zł.

9 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Tłokini Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży.
W zawodach tych brały udział najlepsze drużyny z powiatu kaliskiego. Nasza drużyna zajęła w tych zawodach IV miejsce wykazując się ambicją, wolą walki oraz umiejętnością współpracy w drużynie.

Marzec jest miesiącem, kiedy kobiety – te małe i te duże – mają swoje święto. W środę 8 marca wszystkie dziewczyny w naszej szkole otrzymały ogromną dawkę uwagi i komplementów. Było wiele życzeń i uśmiechów.

6 marca 2023 r. w hali sportowej w Stawiszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.
W zawodach tych brało udział 6 najlepszych drużyn z powiatu kaliskiego reprezentujących swoje gminy i szkoły tj.: SP Blizanów, SP Janków, SP Tłokinia Wielka, SP Szczytniki, SP Stawiszyn oraz SP Skarszew.

1 marca obchodzimy nieco nietypowe, ale jakże przyjemne święto, jakim jest Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. U nas w szkole tego dnia wytworzyliśmy naprawdę wiele hormonów szczęścia :)

„Przytulanie jest po to, żeby bez słów powiedzieć: DOBRZE, ŻE JESTEŚ”