"I pomśl, jakie to dziwne, 

że BÓG miał lata dziecinne,

matkę, osiołka i Betlejem..."

ks. Jan Twardowski

Dnia 15 grudnia uczniowie i uczennice klasy piątej wybrali się wraz z wychowawczynią i Panią Basią Błaszczyk do Filharmonii Kaliskiej na koncert orkiestry symfonicznej. Z okazji zbliżających się Świąt piątoklasiści wzięli udział w próbie generalnej Oratorium Bożonarodzeniowego. Wszyscy mieli przyjemność wysłuchać dzieci z Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. H.

15 grudnia przyjechał do naszej szkoły "Czekoladowy Autobus" . Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III z niecierpliwością czekali, aby wejść do niezwykłego pojazdu i uczestniczyć w niecodziennych warsztatach. Podczas spotkania w Czekoladowym Autobusie zapoznano nas z historią czekolady. Zmysł smaku i węchu w tym dniu był szczególnie aktywny.

Święta tuż, tuż, nic więc dziwnego, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły każdą wolna chwilę wykorzystują na świąteczne przygotowania. Na szkolnym holu i w swojej klasie najmłodsze dzieci ubrały piękne choinki. W świątecznej scenerii przez 2 dni  kto tylko miał chwilę, angażował się w pieczenie  i dekorowanie pierniczków. Ich degustacja już niebawem, w czasie świątecznego spotkania 20 grudnia.

Pomimo świątecznej atmosfery, jaka panuje już w naszej szkole uczniowie kl. VI-VIII na języku angielskim i na godzinach wychowawczych podejmowali trudne i ważne dziś tematy związane z wojną i konfliktami zbrojnymi na świecie. Szkoła nasza dołączyła do specjalnej akcji pt.

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy.

29 listopada 2023 roku uczennice: Lena Olszewska  z klasy pierwszej oraz Martyna Janicka  z klasy trzeciej reprezentowały  naszą szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Jesiennej, który odbył się w  Szkole Podstawowej w Biernatkach.  Celem konkursu było wyłonienie utalentowanych muzycznie dzieci, kształcenie umiejętności wokalnych oraz dostarczanie dzieciom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna treści utworów muzycznych.

W dniach 20.11-24.11. obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień życzliwości i pozdrowień”. Promowaliśmy życzliwość i kulturę osobistą na co dzień. W ramach akcji zorganizowano: Dzień Praw Dziecka, Pocztę życzliwości, Dzień dobrych ocen i wzmocnień, Wdzięcznik – plakaty klasowe, Dzień gier planszowych, Taneczne przerwy, Wybór króla i królowej życzliwości.

1 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w magicznych zabawach andrzejkowych w filii bibliotecznej w Skarszewie. Pani bibliotekarka Anna Popiołek przygotowała wiele radosnych zabaw i wróżb, dzięki którym dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Usługa dostarczania posiłków w formie Cateringu dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie.