26 lutego 2024 uczniowie klasy III wzięli udział  w kolejnej edycji warsztatów   - Koduj z Gigantami-

Koduj z Gigantami to ogólnopolska akcja warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. 

Wiesz, Prosiaczku…miłość jest wtedy…kiedy kogoś lubimy…za bardzo. (A. A. Milne – „Kubuś Puchatek”)

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Są one kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami, gdyż Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu.

By wyrazić wdzięczność również w naszej szkole w czwartek 1 lutego 2024r. odbyła się uroczysta akademia.

   W naszej szkole pierwszego lutego odbyła się zabawa choinkowa! Uczniowie bawili się przy muzyce, którą sami wybrali i zorganizowali. Samorząd Uczniowski udekorował salę balonikami i przygotował konkursy. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wesoło i choinkowo! 

Informujemy, że w Szkole  Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego ( tzw. zerówki), klasy I oraz wszystkich klas szkoły podstawowej.

Oferujemy :

7 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie odbył się Międzyszkolny Turniej Warcabowy. W zawodach tych brali udział uczniowie z 5 szkół z terenu gminy Żelazków  tj. ze SP w Dębem, SP w Goliszewie SP w Biernatkach, SP w Żelazkowie oraz SP w  Skarszewie. 

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Warcabach, będące jednocześnie eliminacjami do Międzyszkolnego Turnieju Warcabowego.

Kategoria dziewcząt kl. IV - VI

1.Marta Grzelak
2.Anissa Warszewska
3.Julia Szulc

Kategoria chłopców kl. IV - VI

 W ten poniedziałek tzn. 05.02.2024 dziesięciu uczniów - ochotników, którzy osiągają bardzo dobre wyniki z języka angielskiego wzięło udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkurs Języka Angielskiego "TOP READER" . W konkursie mogli brać udział uczniowie z klas IV-VIII SP.

1 lutego 2024 r. w hali sportowej w Stawiszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.
W zawodach tych brało udział 7 najlepszych drużyn z powiatu kaliskiego reprezentujących swoje gminy i szkoły tj.: SP Piotów, SP Janków, SP Koźminek, SP Opatówek, SP Rajsko, SP Stawiszyn oraz SP Skarszew.