Palma to jeden z symboli zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Dzięki inicjatywie Pani dyrektor dr Doroty Sobczak i zaangażowaniu nauczycielek Pani Edyty Waszak i Agnieszki Janczak ożyła piękna polska tradycja zdobienia palm Wielkanocnych. Pod czujnym okiem nauczycielek dzieci tworzyły palmy z bukszpanu, gałązek wierzby, wstążek i innych barwnych ozdób.

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Nasi najmłodsi uczniowie z zeróweczki razem z Panią Edytą Waszak wzięli udział w zajęciach w filii bibliotecznej w Skarszewie. Dzieci wysłuchały opowiadania, wykonały ozdoby, poznały obrzędy i  tradycje Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki rewelacyjnie rozwiązywały zagadki i chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dzieci doskonale znały skład koszyczka wielkanocnego.

Od 18 do 22 marca realizowaliśmy w naszej szkole ogólnopolski projekt edukacyjny pt. " Let’s go green" , którego celem było zapoznanie uczniów z obyczajami i tradycjami Irlandii oraz obchodami święta Św. Patryka . Projekt realizowany był głównie na lekcjach j. angielskiego w klasy I-III oraz IV-VIII. Najmłodsi oglądali filmiki kulturoznawcze, kolorowali symbole związane z Irlandią i próbowali zatańczyć taniec irlandzki. Oj, nie było łatwo!

W tym roku "Dzień Wiosny", czyli 21 marca klasa 7 i 8 obchodziła nieco inaczej niż w latach biegłych. Uczniowie w aktywny sposób uczestniczyli w pierwszym Kaliskim Festiwalu Nauki, gdzie brali udział w różnych quizach, eksperymentach i warsztatach zawodowych. Zapoznali się z ofertą edukacyjną kaliskich szkół ponadpodstawowych i zwiedzali rożne stoiska oraz oglądali prezentacje poszczególnych szkół.

          21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas  IV-VI uczestniczyli w koncercie symfonicznym pt. "O wilku mowa, czyli bajeczna muzyka" w Filharmonii Kaliskiej.  Przy muzycznym akompaniamencie poznali fragmenty I i II suity Peer Gynta Edvarda Griega czy opowieści Sergiusza Prokofiewa.

14.03.2024 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Rzucanki Siatkarskiej w kategorii chłopców przeznaczony dla uczniów klas IV i młodszych.  Zawody zorganizowane były w ramach inicjatywy "Trzymaj Formę!" propagującej aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie.

8 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I, II, III uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Auli Collegium Novum w Kaliszu, przenosząc się w bajeczny świat wschodnich opowieści. Podczas przedstawienia spotkaliśmy się między innymi z Ali Babą i czterdziestoma rozbójnikami, Sindbadem Żeglarzem oraz Aladynem.

13.03.2024 r. nasza szkoła była organizatorem kolejnej już edycji Międzyszkolnego Turnieju Rzucanki Siatkarskiej w kategorii dziewcząt przeznaczonego dla uczennic klas IV i młodszych.  Zawody zorganizowane były w ramach inicjatywy "Trzymaj Formę!" propagującej aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie.

5 i 12 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Rzucanki Siatkarskiej w ramach Programu "Trzymaj formę" w kategorii dziewcząt i chłopców kl. IV-VI.  


11 marca 2024r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie - w ramach wizytacji kanonicznej parafii Św. Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym, naszą szkołę odwiedził ks. bp. Damian Bryl wraz z  ks. Proboszczem Parafii Borków Stary  - Grzegorzem Mitułą.

       Międzynarodowy Dzień Kobiet w naszej szkole przebiegł  w tym roku trochę inaczej niż w poprzednich latach.  8 marca mieliśmy bowiem ogromną przyjemność gościć i poznać wyjątkowe przedstawicielki płci pięknej, które opowiadały nam o swoich pasjach i marzeniach.

28 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kokaninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
W zawodach tych brały udział najlepsze drużyny z powiatu kaliskiego reprezentujących swoje gminy i szkoły.
W turnieju tym nasza drużyna zajęła V miejsce.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 1 marca obchodziliśmy Dzień Piżamy. Wydarzenie to wywołało wiele pozytywnych emocji, a uśmiech gościł na twarzach uczniów. Tego dnia większość uczniów pojawiła się w szkole w piżamach, kombinezonach, szlafrokach oraz wygodnych kapciach. Do akcji dołączyła również Pani Dyrektor oraz niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły, tym samym wykazując się poczuciem humoru.

Nasza szkoła przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – DBI 2024, który w tym roku przypadł 6.02.2024. Działania na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego  naszych uczniów  odbywały się przez cały miesiąc  i zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas .