W tym roku szkolnym znów możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami osiągniętymi przez naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ENGLISH ACE 20024. W konkursie uczestniczyło 5 863 uczniów z 254 szkół z całej Polski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i prezentujemy najlepsze wyniki: 

Zuzanna Kurczbuch 3 m-ce w województwie wielkopolskim, 42 m-ce w kraju ( kl. 8)

30 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych – 233. rocznica uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym wciągnięciem flagi na maszt oraz odśpiewaniem hymnu narodowego.

22 kwietnia 2024r. na sali gimnastycznej dla klas 4-8 pani Monika Raniś przeprowadziła prelekcję przypominającą prawidłową segregację odpadów oraz poprowadziła zajęcia dotyczące przyczyn, skutków i zapobieganiu niskiej emisji. W dniu 25 kwietnia 2024r. uczniowie klasy siódmej posadzili przed szkołą przyniesione wcześniej sadzonki roślin. 

Dnia 25.04.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem: " Urodziny planety Ziemi obchodzimy, więc w najpiękniejsze barwy ją ustroimy !".  Trzyosobowe drużyny dzieci sześcioletnich miały za zadanie przedstawić na wcześniej przygotowanych makietach piękno i różnorodność naszej planety.  Uczestnicy mieli do dyspozycji rozmaite materiały plastyczne o różnej fakturze.

26 kwietnia 2024 roku w Żelazkowie odbył się finałowy etap Powiatowo-Gminnych Mistrzostw Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego. Młodzi miłośnicy dwóch kółek zmagali się w jazdzie indywidualnej na czas na dystansie 2,4 km, korzystając z profesjonalnych rowerów szosowych.

„Ale poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę, by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach” (N. H. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”). Właśnie dziś, 23 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole już po raz kolejny obcowaliśmy z poezją podczas V Gminnego Konkursu Recytatorsko-Inscenizatorskiego „Harce z klasykiem”.

W dniu 15 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kokaninie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,, Wiosna wokół nas”. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych szkół z terenu Gminy Żelazków.

W dniu 15 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kokaninie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,, Wiosna wokół nas”. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych szkół z terenu Gminy Żelazków.

19 kwietnia 2024 r. na boisku Orlika w Liskowie odbył się etap powiatowy XXIV edycji Turnieju Piłki Nożnej "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" w kategorii chłopców U-12.

Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030

Projekt Województwa Wielkopolskiego realizowany w ramach Priorytetu 6 „Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym”, Działania 06.06 „Wsparcie systemu szkolnictwa ogólnego oraz systemu szkolnictwa zawodowego” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła reprezentowana była przez Oliwię Chojnacką, Zuzannę Kurczbuch, Szymona Nogaja, Szymona Waszaka oraz Amelię Zydorek w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

Dnia 12 kwietnia 2024 roku odbył się VIII Gminny Konkurs Ortograficzny organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Russowie. Naszą szkołę reprezentowały Zofia Płuciennik uczennica klasy 2 oraz Martyna Janicka uczennica klasy 3.

W Gminnych eliminacjach do Ogólopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Reprezentacja naszej szkoły  w składzie :Marta Grzelak, Blanka Szczepaniak, Alan Szulc i  Wołodymyr Palii  uplasowała się na  miejscu II.

                      W dniu 10 kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły: Ivetta Biskup i Adam Goral  wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Antyku organizowanym w Szkole Podstawowej w Russowie.  Okazało się, że  nasi szóstoklasiści mieli ogromna wiedzę i dzięki temu zajęli drugie i trzecie miejsca.