23 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej w Żelazkowie odbyły się Gminne Mistrzostwa na Rolce Kolarskiej, które polegały na trzy minutowej jeździe i pokonaniu w tym czasie jak najdłuższego dystansu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kolarskiego mierzącego dystans oraz prędkość jazdy.

Informujemy, że w związku ze śmiercią papieża Franciszka i ogłoszeniem przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoby narodowej w Polsce, festyn rodzinny w dniu 26.04.2025r. zostaje odwołany. 

Dzień Ziemi 2025 – Razem zadbaliśmy o nasze otoczenie! 🌱

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 0–8 wraz z rodzicami wzięli udział we wspólnej akcji upiększania terenu wokół naszej szkoły.

📅 W dniach od 10 do 14 kwietnia 2025 r. przynosili sadzonki kwiatów, które zostały przeznaczone do zasadzenia na rabatkach przed budynkiem.

🌿 Udział naszej szkoły w I Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Kaliskiego 🌿

W środę, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu, odbyła się I Olimpiada Ekologiczna Powiatu Kaliskiego, w której Szkołę Podstawową w Skarszewie – reprezentowały:
👉 Lena Cieślak z klasy 8,
👉 Lena Wypych z klasy 5,
👉 Ivetta Biskup z klasy 7.

Dnia 16. 04. 2025r. dzieci z zeróweczki razem z Panią Edytą Waszak uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w filii bibliotecznej w Skarszewie. Maluchy wysłuchały opowiadania o tematyce wielkanocnej i aktywnie odpowiadały na pytania. Pani bibliotekarka Anna Popiołek przygotowała dla dzieci zadanie plastyczne - wianek wiosenny. Praca szła bardzo sprawnie, maleńkie rączki sprawnie dobierały elementy wianka, niczym błyskawica.

W dniu 14 kwietnia 2025r. w Mycielinie odbył się finał powiatu kaliskiego w piłkę nożną o Puchar Tymbarku. W spotkaniu wzięło udział 10 zespołów w kategorii U-10 chłopców. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym wydarzeniu. Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie. Chłopcy pokazali, że potrafią, ze chcą grać i zwyciężać. Były porażki, ale i zwycięstwa oraz ogromna radość.

Z radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w prestiżowym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” , który odbył się 15 kwietnia 2025 r. na Orliku w Zbiersku. Nasi zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wolą walki i sportowym duchem, zajmując III miejsce w swojej grupie.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 14 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej w Goliszewie.

W piątek 11.04. 2025r. wybrane na drodze eliminacji szkolnych, uczennice klas 0 ( Adrianna Płuciennik, Helena Waszak, Nina Wałęsiak), I (Zuzanna Siuda) ,  II (Maja Sowińska  , Lena Olszewska) oraz IV ( Barbara Kurczbuch, Pola Gabrysiak, Martyna Janicka) wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki "Na ludową nutę". Dziewczynki godnie reprezentowały naszą szkołę.

Już tradycją naszej szkoły stało się przygotowywanie palm wielkanocnych – symbolu odrodzenia, życia, triumfu i radości. I w tym roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, z nieocenionym wsparciem pani Edytki, z dużym zaangażowaniem, przystąpili do pracy, a tej było jej sporo. No i jak co roku, efekt był zachwycający.

11 kwietnia 2025 r. odbył się  Międzyszkolny Turniej Warcabowy, którego gospodarzem była nasza szkoła. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkoły w Dębem, Goliszewa, Kokanina i Skarszewa prezentując swoje strategiczne umiejętności i ogromne zaangażowanie w grze.

Z dumą informujemy, że nasi reprezentanci osiągnęli znakomite wyniki:

W tym tygodniu  w naszej szkole odbywały się  Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych, które przyciągnęły wielu miłośników tej strategicznej gry planszowej.

W czwartek 10.04. uczniowie klasy ósmej udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, by w modlitwie zawierzyć nadchodzące egzaminy ósmoklasisty. Była to wyjątkowa okazja do duchowego przygotowania się na ważny etap w ich życiu edukacyjnym.

W środę uczniowie klasy 8 wzięli udział w Gminnym Dniu Kariery – wydarzeniu zorganizowanym z myślą o młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Russowie.

W ostatni wtorek uczniowie klas 6 wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego.