Gminne Mistrzostwa na Rolce Kolarskiej 2024

10 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Żelazkowie odbyły się Gminne Mistrzostwa na Rolce Kolarskiej, które polegały na trzy minutowej jeździe i pokonaniu w tym czasie jak najdłuższego dystansu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kolarskiego mierzącego dystans oraz prędkość jazdy.

W kategorii dziewcząt z klas IV - I miejsce zajęła Lena Wypych. Również I miejsce, ale w kategorii dziewcząt z klas V zajęła Blanka Szczepaniak uzyskując trzeci wynik w powiecie, a na II miejscu z doskonałym wynikiem uplasowała się Marta Grzelak.

Na pochwałę zasługują także pozostali zawodnicy z naszej szkoły, którzy zajęli miejsca tuż za podium.

Skład naszej reprezentacji:
kl. IV  - Jakub Rabe, Szymon Tresenberg, Lena Wypych, Filip Żarnecki,
kl. V - Marta Grzelak, Julia Osiewała, Blanka Szczepaniak, Maksymilian van Diepen, Jan Wałęsa.

II etapem będzie Finał Powiatowo Gminnych Mistrzostw Kolarskich o Puchar Starosty Kaliskiego - jazda indywidualna na czas, który odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. na terenie gminy Żelazków, w których 25 najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej reprezentować będzie swoje szkoły/gminy.