23 czerwca 2023 r. to dzień w którym odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2022/23. Było pełne wzruszeń, radości i podsumowań. To wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w naszych sercach.

Dziś 21 czerwca  na powitanie lata klasa VI wraz z wychowawczynią zorganizowała piknik. Zamiast plecaków były torby piknikowe, koce, gry planszowe, twister i duży bagaż dobrego humoru.  

„Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata” – to zdanie przyświecało nam podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w naszej szkole dnia 18 czerwca 2023 roku. Wzbogacony został on o występy naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego i klas 1-3. Uroczystość otworzyło  przemówienie Pani dyrektor Doroty Sobczak, która przywitała licznie zebranych gości.

II wojna światowa okazała się bardzo trudnym czasem dla całego społeczeństwa polskiego, które stało się ofiarą ludobójstwa ze strony okupanta niemieckiego i radzieckiego. Był to okres, kiedy ludzkie życie było mniej warte niż kawałek chleba. Takie warunki spowodowały, że aby stać się bohaterem trzeba było wykazać się ogromną odwagą i bezinteresownością. Często też Ci, którym pomagano nie mieli nic. Zostali oni pozbawieni domów, pieniędzy czy nawet żywności i zamknięci w wydzielonych dzielnicach miasta-gettach.

Dnia 15 czerwca 2023 roku wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami pojechały do Schroniska dla Zwierząt w Kaliszu, by swoją pracą wesprzeć pracowników tej placówki. Wśród zadań było posprzątanie wybiegów dla psów czy kociarni. Wolontariuszki z zaangażowaniem wykonały swoje prace, a zwierzaki wyraziły swoje zadowolenie merdaniem ogonów oraz mruczeniem.

W piątek 16 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole wieczór filmowy. W ramach tego wieczoru przedstawicielki SU, czyli Lena Cieślak i Zuzanna Kurczbuch przygotowały mnóstwo atrakcji - było m.in: przeciąganie liny i zabawy sportowe na boisku oraz tor przeszkód na sali gimnastycznej, karaoke i kalambury słowne, oglądanie filmów i jedzenie pizzy, zabawa w chowanego  i podchody.  Wszyscy się świetnie bawili.

W 2023 roku Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, zorganizowała „Kaliski Tydzień Zdrowia 2023”. Działania jak zwykle skierowane były do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osób dorosłych z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. W ramach „Kaliskiego Tygodnia Zdrowia 2023” przeprowadzono konkursy plastyczne, Olimpiadę Przedszkolaka, a także konkurencje sportowe i quizy wiedzy

7 czerwca  2023 r. nasza szkoła włączyła się  do V edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Przedsięwzięcie polegało na jednoczesnym czytaniu literatury w całej Polsce. Jego celem była promocja czytania i obcowania z książką w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszyła próba bicia rekordu pod względem liczby osób czytających w tym samym czasie.

7 czerwca 2023r. uczennica klasy IV Marta Grzelak odebrała nagrodę zdobytą w konkursie Województwa Wielkopolskiego pn. „Cztery pory roku z OZE”. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

7 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu, odbył się VI Memoriał Stanisława Sikorskiego w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców.

W kategorii dziewcząt klas IV nasza drużyna zdobyła I miejsce! Chcielibyśmy gorąco pogratulować Lenie Kucińskiej, Mai Sułek oraz Blance Szczepaniak, które wspaniale reprezentowały naszą szkołę.

Dnia 6 czerwca 2023  w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kaliszu odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny MISTRZ KLAWIATURY. W konkursie brali udział uczniowie kaliskich szkół i uczniowie kilku  gmin sąsiadujących z Kaliszem. Naszą Szkołę reprezentowali zwycięscy I etapu (czyli Ci, którzy wygrali w eliminacjach szkolnych)

W dniu 2 czerwca uczniowie klasy 4 wybrali z okazji Dnia Dziecka się na wycieczkę do Poznania, która odbyła się pociągiem. Stanowiło to dodatkową atrakcję dla dzieci. 

Na zajęciach kółka informatycznego uczniowie klasy IV wykonywali zdjęcia otaczającej przyrody z wykorzystaniem profesjonalnego aparatu cyfrowego. Ponadto wykorzystując programy graficzne dokonali obróbki wybranych zdjęć stosując ciekawe efekty graficzne.
Autorzy zdjęć: Marta, Lena, Maja, Blanka, Michalina oraz  Volodymyr.

1 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się "Dzień Sportu" w ramach programu "Trzymaj Formę". Uczniowie z klas 0, I, II, III brali udział w konkurencjach sportowych podczas których mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną.  
Pozostali uczniowie z klas IV-VII na boisku szkolnym zmagali się z pokonaniem sprawnościowych torów przeszkód.

Dnia 31 maja odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja chemii i fizyki, która została przeprowadzona przez grupę „Zaelektryzowani” z Lublina. „Poczuj chemię do fizyki”- to hasło przewodnie tych zajęć, które miały na celu pokazanie dzieciom, że przedmioty ścisłe nie są trudne. Warto się ich uczyć, by poznawać świat i uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Podczas pokazu nasi uczniowie poznali właściwości różnych gazów.