UROCZYSTOŚCI


11 marca 2024r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie - w ramach wizytacji kanonicznej parafii Św. Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym, naszą szkołę odwiedził ks. bp. Damian Bryl wraz z  ks. Proboszczem Parafii Borków Stary  - Grzegorzem Mitułą.

Wiesz, Prosiaczku…miłość jest wtedy…kiedy kogoś lubimy…za bardzo. (A. A. Milne – „Kubuś Puchatek”)

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Są one kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami, gdyż Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu.

By wyrazić wdzięczność również w naszej szkole w czwartek 1 lutego 2024r. odbyła się uroczysta akademia.

   W naszej szkole pierwszego lutego odbyła się zabawa choinkowa! Uczniowie bawili się przy muzyce, którą sami wybrali i zorganizowali. Samorząd Uczniowski udekorował salę balonikami i przygotował konkursy. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wesoło i choinkowo! 

19 stycznia 2024 r. to 79 rocznica bestialskiego mordu dokonanego na 56 członkach Armii Krajowej w Lesie Skarszewskim. Dla upamiętnienia tego wydarzenia przedstawiciele władz samorządowych miasta Kalisza i Gminy Żelazków, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie oraz mieszkańcy Skarszewa złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczne znicze pamięci. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im.