AKCJE

Dnia 5 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień bez Plecaka. W tym roku, jak i w poprzednich latach, dzień ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i dał im wiele radości. Wykazali się oni pomysłowością i kreatywnością, zostawiając swoje plecaki w domach, a zeszyty i podręczniki szkolne przynosząc w różnych innych „opakowaniach”.

Palma to jeden z symboli zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Dzięki inicjatywie Pani dyrektor dr Doroty Sobczak i zaangażowaniu nauczycielek Pani Edyty Waszak i Agnieszki Janczak ożyła piękna polska tradycja zdobienia palm Wielkanocnych. Pod czujnym okiem nauczycielek dzieci tworzyły palmy z bukszpanu, gałązek wierzby, wstążek i innych barwnych ozdób.

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Nasi najmłodsi uczniowie z zeróweczki razem z Panią Edytą Waszak wzięli udział w zajęciach w filii bibliotecznej w Skarszewie. Dzieci wysłuchały opowiadania, wykonały ozdoby, poznały obrzędy i  tradycje Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki rewelacyjnie rozwiązywały zagadki i chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dzieci doskonale znały skład koszyczka wielkanocnego.

Od 18 do 22 marca realizowaliśmy w naszej szkole ogólnopolski projekt edukacyjny pt. " Let’s go green" , którego celem było zapoznanie uczniów z obyczajami i tradycjami Irlandii oraz obchodami święta Św. Patryka . Projekt realizowany był głównie na lekcjach j. angielskiego w klasy I-III oraz IV-VIII. Najmłodsi oglądali filmiki kulturoznawcze, kolorowali symbole związane z Irlandią i próbowali zatańczyć taniec irlandzki. Oj, nie było łatwo!

W tym roku "Dzień Wiosny", czyli 21 marca klasa 7 i 8 obchodziła nieco inaczej niż w latach biegłych. Uczniowie w aktywny sposób uczestniczyli w pierwszym Kaliskim Festiwalu Nauki, gdzie brali udział w różnych quizach, eksperymentach i warsztatach zawodowych. Zapoznali się z ofertą edukacyjną kaliskich szkół ponadpodstawowych i zwiedzali rożne stoiska oraz oglądali prezentacje poszczególnych szkół.