WYCIECZKI

W tym roku "Dzień Wiosny", czyli 21 marca klasa 7 i 8 obchodziła nieco inaczej niż w latach biegłych. Uczniowie w aktywny sposób uczestniczyli w pierwszym Kaliskim Festiwalu Nauki, gdzie brali udział w różnych quizach, eksperymentach i warsztatach zawodowych. Zapoznali się z ofertą edukacyjną kaliskich szkół ponadpodstawowych i zwiedzali rożne stoiska oraz oglądali prezentacje poszczególnych szkół.

          21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas  IV-VI uczestniczyli w koncercie symfonicznym pt. "O wilku mowa, czyli bajeczna muzyka" w Filharmonii Kaliskiej.  Przy muzycznym akompaniamencie poznali fragmenty I i II suity Peer Gynta Edvarda Griega czy opowieści Sergiusza Prokofiewa.

8 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I, II, III uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Auli Collegium Novum w Kaliszu, przenosząc się w bajeczny świat wschodnich opowieści. Podczas przedstawienia spotkaliśmy się między innymi z Ali Babą i czterdziestoma rozbójnikami, Sindbadem Żeglarzem oraz Aladynem.

28 listopada  2023 młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do stolicy Niemiec.
Większość z uczestników pobudkę musiała ustawić jeszcze przed godziną 4:00  rano,  ponieważ o 4:15 trzeba było stawić się na zbiórkę przed wyjazdem. 
Wyjazd i początek wycieczki 4:30! 

Co widzieliśmy w Berlinie?

W dniach 10-14.XI.2023 r. uczniowie kl. 3-8 naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjno-językowym pt. „EUROWEEK- szkoła liderów”  zorganizowanym w malowniczej miejscowości w Międzygórzu.